RUS

ENG

POL

UKR

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Ze względu na brak wolontariuszy mieszkaniowych i usługowych w UE podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu przyjmowania nowych próśb. 

Dziękujemy wszystkim za pomoc w naszej misji.

Kobieta niesie dziecko na przejściu granicznym w Medyce po ucieczce z Ukrainy w Polsce, poniedziałek, 28 lutego 2022 r. Szef agencji ONZ ds. uchodźców mówi, że od tego czasu z Ukrainy uciekło ponad pół miliona osób. Inwazja Rosji w czwartek. (Zdjęcie AP/Visar Kryeziu)

Ukraine Refugee Relief operuje na miejscu przy granicy z Polską, mobilizując lokalne zasoby wolontariuszy i łącząc je z uchodźcami potrzebującymi pomocy.

o nas

O n​as

Organizacja Ukraine Refugee Relief (URR) powstala aby bezpiecznie usprawnić świadczenie usług uchodźcom przesiedlonym przez rosyjską inwazję na Ukrainę. Obejmuje sieć lokalnych organizacji non-profit i wolontariuszy zapewniajacych żywność, transport i schronienie przesiedleńcom po obu stronach granicy z Ukrainą.

Organizacja została założona w Warszawie przez Aleksandra Prokopiewa i Jerry'ego Lai w odpowiedzi na kryzys na Ukrainie i szybko stała się wiodącym źródłem łączącym organizacje charytatywne i w pełni zweryfikowanych lokalnych wolontariuszy z potrzebującymi.